"Це не нова історія": Кравчук пояснила, які можуть бути плюси та мінуси обʼєднання міністерств

Ексклюзивно
Народна депутатка Євгенія Кравчук. Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

Питання обʼєднання деяких українських міністерств підіймається не вперше, однак такі обʼєднання не завжди призводять до скорочення чиновників чи бюджету.

Про це у коментарі Суспільному сказала депутатка та заступниця голови комітету гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

"Питання об’єднання міністерств — це не нова історія. Насправді, ті міністерства, про які зараз говорять, що їх потрібно якось об’єднати, злити, в 2019 році, коли ще був уряд Гончарука, вони і були в одному міністерстві", — зазначила вона.

Як нагадала депутатка, тоді обʼєднаними були зокрема Міністерство економіки та аграрної політики, а також Міністерство культури та інформаційної політики.

За словами Кравчук, наразі не можна сказати, наскільки швидким та реалістичним може бути таке обʼєднання цього разу. Водночас рішення не потребуватиме голосувань у Верховній Раді, адже "це суто прерогатива уряду".

"З точки зору доцільності — мати чи не мати те чи інше міністерство — я можу говорити про Мінкультури та інформаційної політики: на мою думку, як представника профільного комітету, це має бути окреме міністерство, бо зараз більше і більше західних країн хочуть цільово підтримувати українську культуру", — додала Кравчук.

Водночас які саме міністерства планують об'єднати зараз, вона не уточнила.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час щорічної пресконференції заявив, що уряд проводить роботу зі скорочення кількості міністерств на третину.