Зараз триває робота над посиленням морського дрона MAGURA засобами ППО — Буданов

. Голова військової розвідки України Кирило Буданов у своєму офісі в Києві, Україна. Фото: Getty Images.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що сьогодні триває робота над тим, аби посилити морські дрони MAGURA V5.

Про це генерал-лейтенант повідомив у розмові з "УП".

"Зараз спеціалісти працюють над тим, щоб на безпілотну платформу поставити засоби ППО. Я не технік, але розумію, що це задача доволі складна. Бо ж потрібні засоби виявлення цілі, захоплення об'єкта, засіб ураження — це все треба розмістити на досить малій платформі. Це непроста задача чисто технічно, але вона реальна", — зазначив Буданов.

Водночас начальник ГУР розповів, що сам ніколи не керував цим дроном, оскільки MAGURA V5 — "це зброя, перш за все, і серйозна техніка, яка коштує досить серйозних грошей наших платників податків".

Відповідний дрон проєктували як чистий мисливець — створювали спеціально для полювання на військові кораблі в морі.

"Ми пішли шляхом пошуку та знищення кораблів. Це наш вибір, ми розвиваємо саме таку методу. Працюємо точково. Працюємо виключно по кораблях", — пояснив генерал-лейтенант.

Буданов також відповів на запитання про те, що ж дало змогу перейти від простого ураження кораблів до майже гарантованого потоплення.

"Ви ж бачите, технології розвиваються, майстерність операторів зростає. Я хотів би вам сказати, що це виключно питання наших технологій і навченості. Але іноді впливають ще й фактори навченості екіпажу корабля, проти якого працюють. Ну і все ж таки удача теж іноді має певне місце. Так, нам буває щастить, але щастить завжди тим, хто підготовлений", — підкреслив начальник ГУР.

Що відомо про морський дрон MAGURA

Морський автономний охоронний безпілотний роботизований апарат Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus (MAGURA) V-типу розроблений в Україні.

Дрон є багатоцільовим безпілотним надводним кораблем нового покоління та може виконувати різні операції: спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінна боротьба, охорона морського флоту та бойові місії.

MAGURA V5 довжиною 5,5 метрів і шириною 1,5 метра. Крейсерська швидкість безпілотника — на рівні 22 вузли, а максимальна — 42 вузли. Дальність пересування — 833 кілометри. У нього також встановлено mesh-радіо з повітряним ретранслятором чи супутниковим зв'язком.