Кіберфахівці ГУР зламали сервери Міноборони РФ

Хакер. Ілюстративне фото: Getty Images

Кіберфахівці Головного управління розвідки Міноборони України реалізували спецоперацію, у результаті якої вдалось отримати доступ до серверів Міністерства оборони РФ.

Про це повідомили у ГУР.

"Тепер українська спецслужба володіє програмним забезпеченням для захисту інформації та шифрування, яке використовувало МО РФ, а також ― масивом секретної службової документації російського міністерства війни. Йдеться про накази, звіти, розпорядження, доповіді та інші документи, які циркулювали між понад 2000 структурних одиниць силового відомства Росії", — йдеться у повідомленні.

У ГУР зазначили, що одержана інформація дозволяє встановити повну будову системи російського Міноборони та його ланок.

"Аналіз отриманих даних також допоміг ідентифікувати генералітет, інших високих керівників структурних підрозділів МО РФ, а ще заступників, помічників, спеціалістів ― усіх, хто використовував софт для електронного документообігу під назвою "бюрократъ", — повідомили у ГУР.

У розпорядженні воєнної розвідки України, наприклад, опинилась службова документація заступника міністра оборони РФ ― Іванова Тимура Вадимовича.

"Цей заступник Шойґу відіграв важливу роль у тому, що кібератака стала успішною", — йдеться у повідомленні.

У розвідці зазначили, що робота у кіберпросторі РФ, спрямована на перешкоджання й параліч діяльності відповідальних за війну проти України силових органів та посадовців Росії, триває.

8 лютого кіберфахівці ГУР атакували програму керування дронами Росії. Такий софт росіяни встановлюють для перепрошивки безпілотників марки DJI під потреби ведення бойових дій. Внаслідок української кібератаки сервери перестали працювати, тож усе програмне забезпечення розпізнається як "чуже" і відмовляє росіянам у доступі.