Колишній посол США зізнався у шпигунстві на користь Куби

Колишній посол США у Болівії Мануель Роча під час зустрічі з таємним співробітником ФБР, 4 грудня 2023 року, США. Фото: Міністерство юстиції США через AP

Колишній американський дипломат зізнався у шпигунстві на користь Куби. Йдеться про експосла Сполучених Штатів у Болівії Мануеля Роча. Влада вважає, що він почав допомагати кубинській розвідці в 1980 році і продовжував свою шпигунську діяльність, поки його не заарештували.

Про це пише Reuters.

Мін'юст США звинуватив Роча 4 грудня 2023 року у таємній підтримці Куби та місії зі збору розвідданих проти Вашингтона з 1981 року. За словами генерального прокурора, це одне з наймасштабніших і найтриваліших проникнень іноземного агента в уряд Сполучених Штатів. Стверджувалося, що Роча працював на кубинський уряд понад чотири десятиліття.

Сам ексдипломат Мануель Роча родом з Колумбії, але є громадянином США.

73-річний Роча повідомив у четвер федеральному судді, що визнає себе винним у змові з метою роботи агентом на іноземний уряд. Вирок уже узгоджений, але його подробиці, зокрема строк позбавлення волі, не розголошуються.

Роча працював у Державному департаменті США з 1981 по 2002 рік. Також він працював у Раді національної безпеки Білого дому з 1994 по 1995 рік і радником командувача Південним командуванням американських військ приблизно з 2006 по 2012 рік.

Згідно з документом суду, Роча визнав свою роботу на Кубу під час серії зустрічей у 2022 і 2023 роках з агентом ФБР під прикриттям, який видавав себе за таємного представника Головного управління розвідки Куби.