Вірменії варто подумати про членство в Євросоюзі — спікер парламенту

. Єреван, Вірменія, 7 травня 2018 р. Ілюстративне фото: АР

Влада Вірменії ніколи не обговорювала можливість вступу до НАТО, але має подумати про можливість стати кандидатом на членство в Європейському союзі.

Про це заявив спікер Національних зборів Ален Симонян, повідомляє Радіо Азатутюн.

"Ми готові і будемо рухатися в тому напрямку, який забезпечить нам найбільшу безпеку. Сьогодні демократія, для нас як демократичної країни, є найбільшою системою безпеки", — сказав він.

За словами Симоняна, ЄС "вирішив не шкодувати коштів для захисту Вірменії", але при цьому не вимагає "зміни вектора чи чогось подібного".

"Ми не обговорюємо питання зміни вектора, ми обговорюємо, що робити, щоб зменшити небезпеки, які можуть загрожувати Республіці Вірменія", — сказав спікер.

Він наголосив, що не йдеться про зміну зовнішньополітичного вектора.

"Я не хочу, щоб відбулася якась одностороння дія. У нас набагато нижчі показники демократії, ніж у багатьох наших країн-партнерів, які вже є членами ЄС. Я думаю, що нам слід думати в цьому напрямі, але, знову ж таки, я не хочу поспішати, бо у випадку з державою недобре робити різкі кроки", – сказав Симонян.

23 лютого прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у підготовці до нової війни та прагненні захопити нові території Вірменії. Також він заявив, що участь Вірменії в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) була "заморожена".