Фінляндія не забороняла Україні атакувати військові об'єкти в РФ переданою зброєю

ЗМІ
Прапор Фінляндії. Getty Images

Фінляндія не встановлювала обмежень на надану військову допомогу Україні, Київ може використовувати фінську зброю і по території Росії.

Про це заявило керівництво парламентського комітету з питань оборони та Міністерство оборони Фінляндії, пише Yle.

За словами фінського міністра оборони Антті Гяккянена, обмеження на використання озброєнь встановили переважно ті країни, які надали Україні залпові системи дальньої дії.

Це питання привернуло увагу після того, як майбутній командувач Збройних сил Естонії Андрус Меріло заявив, що західні країни припустилися помилки, обмеживши використання наданої українцям зброї лише територією України.

"Наскільки мені відомо, Фінляндія не встановлювала подібних обмежень, і Україна має право використовувати цю зброю проти військових об'єктів також на території Росії", — заявив голова парламентського комітету з оборони Фінляндії Юкка Копра.

Міністр оборони Гяккянен також повідомив, що Фінляндія постійно обговорює з союзниками обмеження на військову допомогу України.

"Йдеться про великі країни, які, серед іншого, надали далекобійні ракетні системи, і, звісно, ​​вони мають право вирішувати, як це озброєння можна використати", — сказав чиновник.

Допомога Фінляндії

11 жовтня Фінляндія надала Україні 19 пакет допомоги на 95 мільйонів євро. Тоді міністр оборони Антті Хаккянен заявив, що нині триває війна, результат якої "вирішить порядок безпеки Європи та Фінляндії в майбутньому".

23 жовтня Фінляндія передала Україні 9 спецавтомобілів (4 карети швидкої допомоги, 3 пожежні автомобілі, 1 автоцистерну та 1 автопідйомник).

17 листопада Фінляндія передала Україні 20-й пакет військової допомоги загальною вартістю у 100 мільйонів євро. Міноборони Фінляндії не розголошує деталі про вміст пакета, спосіб або терміни його доставки — з оперативних міркувань і щоб гарантувати, що допомога безпечно дістанеться до місця призначення.

24 листопада Фінляндія оголосила про 3 млн євро додаткової підтримки для покращення продовольчої безпеки в Україні. Частину коштів мають спрямувати на розмінування українського села.