У Канаді звільнили двох науковців за злив інформації Китаю

ЗМІ
Лабораторія ДНК у Чернівцях. Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

У 2021 році Канада звільнила двох дослідників, які надали Китаю конфіденційну інформацію. Науковці працювали у Вінніпезькій лабораторії інфекційних захворювань суворого режиму.

Про це повідомила газета Globe and Mail.

За інформацією, у Канаді під час розслідування прийшли до висновку, що сімейна пара становила загрозу національній безпеці Канади. Міністр охорони здоров’я Марк Холланд, сказав, що вважає неприйнятними прогалинами безпеки в лабораторії в той час.

Сянгго Цю та її чоловіка Кедін Ченга усунули від роботи в Національній мікробіологічній лабораторії у Вінніпезі у 2019 році, а їхні дозволи безпеки скасували. Звільнили пару в 2021 році.

У 2019 році канадська поліція заявила, що розпочала розслідування цієї справи, але лише нещодавно вперше розкрили подробиці цього звільнення.

Згідно з документами, Служба безпеки Канади дійшла висновку, що Цю "навмисно передавав наукові знання та матеріали Китаю". Невідомо, чи пара досі перебуває в Канаді.

Зазначається, що ця новина, ймовірно, погіршить і без того прохолодні відносини з Пекіном, особливо після того, як Оттава розпочала розслідування передбачуваного втручання Китаю у внутрішні справи Канади.

Як пише видання, робота Вінніпезької лабораторії включає дослідження найнебезпечніших збудників хвороб людей та тварин, таких як Ебола.