НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові "Укрзалізниці" Кравцову — джерела

. Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на заволодінні 11,4 мільйона гривень "Укрзалізниці" організовану групу, до складу якої входили посадовці та підприємці.

Як повідомили джерела Суспільного, правоохоронці оголосили підозру колишньому голові правління "УЗ" Євгену Кравцову.

Напередодні НАБУ в своєму Telegram-каналі оприлюднило інформацію, що, за версією слідства, у 2018 році лідер групи, вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками "Укрзалізниці".

"Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників уряду та за їхнього сприяння домігся призначення членів групи на керівні посади в "УЗ", — зазначили в Бюро.

Правоохоронці вказали, що "у 2018-2021 роках посадовці "Укрзалізниця" на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії у тендері на закупівлю пневмоінструменту".

"Продукцію поставили філіям "УЗ" за завищеною вартістю, а розмір переплати становив 11,4 мільйона гривень", — розповіли у НАБУ.

В Бюро додали, що підозру оголосили дев'ятьом особам:

  • двом керівникам організованої групи;
  • шістьом посадовцям АТ "Укрзалізниця";
  • бенефіціару ТОВ.

Євген Кравцов був головою правління "Укрзалізниці" з 10 січня по 30 грудня 2019 року. 29 січня 2020 року він покинув пост керівника компанії.