США завдали ударів по 230 об'єктах хуситів в Ємені

ЗМІ
Есмінець ВМС США завдає удари ракетами Tomahawk по хуситах в Ємені 12 січня 2024 року. Фото: пресслужба Пентагону

Заступник помічника міністра оборони США з питань Близького Сходу Деніел Шапіро заявив, що Штати завдали ударів по 230 об'єктах хуситів з єменського руху "Ансар Аллах".

Про це пише Bloomberg.

Шапіро також зазначив, виступаючи на слуханнях у комітеті закордонних справ Сенату Конгресу, що сили США, ймовірно, знищили сотні зброї хуситів. Однак, за його словами, рух, схоже, "повний рішучості витримати протистояння", використовуючи решту арсеналу.

Голова Сенатського комітету з закордонних справ Бен Кардін та голова підкомітету цього комітету з питань Близького Сходу Кріс Мерфі на цих слуханнях також заявили, що Конгрес США повинен дозволити виконавчій владі завдати ударів по позиціях хуситів.

Що відомо про атаку США та Сполученого Королівства на хуситів

США та Велика Британія в ніч на 12 січня за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну атакували об'єкти угруповання повстанців-хуситів у Ємені.

За словами американського президента Байдена, здійснені атаки відбулися за підтримки Австралії, Канади, Нідерландів і Бахрейну. Згодом за відповідне рішення виступили Данія, Німеччина, Нова Зеландія та Південна Корея.

Він також зазначив, що хусити завдали 27 ударів по міжнародних комерційних суднах з понад 50 країн світу, а екіпажі з більше як 20 отримали погрози або були взяті у заручники під час нападу.

З аналогічною заявою також виступив і прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який теж офіційно підтвердив удари по хуситах.

Командувач Військово-повітряних сил США Алекс Гринкевич розповів, що американські та британські військові завдали ударів по понад 60 цілях у 16 ​​місцях розташування бойовиків-хуситів на території Ємену.

США та Сполучене Королівство 3 лютого знову завдали нового удару по позиціях пов'язаних з Іраном хуситів у Ємені. У відповідь хусити почали випускати у бік Ізраїлю дрони та ракети, більшість яких були перехоплені.