Екснардеп Пашинський вийшов із СІЗО під заставу

Сергій Пашинський. Фото: УНІАН

Екснардеп Сергій Пашинський, якого напередодні відправили під варту, вийшов із СІЗО після внесення застави.

Про це Пашинський написав у своєму Фейсбуці.

За словами Пашинського, члени Національної асоціації підприємств оборонної промисловості National Association of Ukrainian Defense Industries / NAUDI внесли за нього повну заставу. Відповідно до рішення суду, йдеться про 272 мільйони 520 тисяч гривень.

“Я вийшов на свободу. Я дуже вдячний за таку колосальну підтримку, але мені водночас дуже соромно, що кошти, які повинні були бути використані для виробництва зброї, використані на заставу для мене по фейкових звинуваченнях. Я відпрацюю кожну копійку і доб’юся повернення цих коштів. Повертаюся до своїх обов’язків. Більше зброї, більше боєприпасів”, — написав Пашинський.

Він додав, що захист подав заяву про злочин щодо фальсифікації нібито  його розмов.

Як розповів Суспільному адвокат Пашинського Євген Грушовець, наразі Пашинський ще не вдома, вирішується питання про носіння електронного браслету.

“Парадокс цієї ситуації, що в нього немає домашнього арешту, але правоохоронці будуть бачити де він. Внесли заставу підприємства оборонної промисловості, вони про це заявляли, що будуть вносити ще на початку. Тому, що Пашинський відіграє важливу роль в оборонній сфері”, — сказав Грушовець.

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) 26 лютого обрав запобіжний захід колишньому нардепу Сергію Пашинському у вигляді триманні під вартою до 25 квітня цього року із можливістю застави у 272 мільйони 520 тисяч гривень.

Суть справи

Екснардепа Сергія Пашинського, його бізнес-партнера та ще чотирьох людей підозрюють у незаконному привласненні та продажі 97 тисяч тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, які повинні були піти на потреби української армії. 12 лютого 2024 року всім шістьом було оголошено про підозру.