У Франції почали повертати шкільну форму: наслідки та реакції батьків

ЗМІ
Учень позує в уніформі у дворі початкової школи Chateau de la Chevaliere в Безьє. Фото: Pascal Guyot/AFP/Getty Images

Учні чотирьох шкіл у французькому місті Безьє запровадили уніформу, яка, за словами уряду, може бути розповсюджена по всій країні в разі успіху.

Про це пише газета The Guardian.

Шкільна форма стала не є обов’язковою в державних школах Франції з 1968 року, проте вона повернулася в одне місто в рамках урядової пілотної програми, щоб визначити, чи можуть вони зменшити нерівність і покращити поведінку.

Близько 700 учнів чотирьох шкіл у місті Безьє на півдні Франції стали першими, хто в понеділок запровадив уніформу в рамках схеми, яка, за словами уряду, може бути розповсюджена по всій країні в разі успіху.

За словами міністра освіти Ніколь Беллубе, до експерименту приєдналися близько 92 шкіл. На відміну від Безьє, за її словами, більшість були "скромнішими" щодо цього.

"Те, що ми хотіли б побачити, чи може носіння уніформи створити спокій у класах", – сказав Беллубе.

Під час зимових канікул учням роздали темно-синій піджак з логотипом школи, дві білі сорочки поло, сірий пуловер і одні брюки, а також пара шортів для хлопчика або спідниця для дівчинки. Все це — атрибути нової форми. Все це оплачує місцеве управління освіти.

Критики, зокрема багато батьків, кажуть, що гроші краще було б витратити на інші сфери державної освіти. Марсельська школа мала взяти участь, але 66% учнів проголосували проти, повідомляє AFP. У селі Плуїзі в Бретані мер підписався на експеримент, але відмовився після скарг розгніваних батьків.

"Державні школи не повинні намагатися копіювати найгірші надмірності приватних шкіл", — написали батьки у відкритому листі протесту, додавши, що уніформа ніколи не зможе повністю викорінити "нерівність і дискримінацію".

Батьки розділилися щодо користі від запровадження уніформи: одні припускають, що це призведе до більш очевидної рівності, тоді як інші зазначили, що нерівність все ще може виражатися в таких предметах, як взуття, шарфи, мобільні телефони та рюкзаки.

"Було б розумніше підготувати більше вчителів із більшою оплатою", — сказав один чоловік газеті La Voix du Nord.