Голова Конституційного суду Угорщини Шуйок став новим президентом країни

. Фото: з сайту Коституційного суду Угорщини

Парламент Угорщини сьогодні, 26 лютого, обрав нового президента країни. Ним став очільник Конституційного суду Тамаш Шуйок, член керівної партії "Фідес".

Про це повідомляє угорське видання Telex.

Напередодні угорські парламентарі підтримали звільнення попередньої президентки Каталін Новак, яка 10 лютого подала у відставку.

Зазначається, що Шуйок займе її місце через вісім днів — 5 березня. До цього часу обов'язки та повноваження президента візьме на себе голова угорського парламенту Ласло Кьовер. Також у перехідний період Кьовера на посаді спікера замінить один із його заступників, віцепрезидент парламенту Шандор Лежак.

Напередодні Politoco повідомляло, що керівна партія Угорщини "Фідес" висунула голову Конституційного суду країни Тамаша Шуйока своїм кандидатом на посаду президента.

Тамаш Шуйок обійняв посаду голови Конституційного суду Угорщини у 2016 році. До цього він з 2000 до 2014 року був почесним консулом країни в Австрії.

10 лютого президентка Угорщини Каталін Новак подала у відставку після скандалу, що розгорівся на тлі її помилування звинувачуваного у покриванні сексуального насильства над дітьми у дитячому будинку.

Що відомо про справу про помилування

27 квітня 2023 року з нагоди візиту до Угорщини Папи Франциска, Новак ухвалила 22 рішення про помилування.

Потім стало відомо, що серед помилуваних був заступник директора дитячого будинку у місті Бічке, який був засуджений за прикриття злочинця, що скоював сексуальне насильство над дітьми.

Після викриття цього факту у країні спалахнули протести.

Як повідомляло Politico, партія прем'єр-міністра Угорщини Орбана "Фідес", прагнучи "придушити народний гнів", подала поправку до конституції, яка забороняє майбутнім помилуванням будь-яким чином приносити користь людям, засудженим за скоєння злочинів проти дітей.