Зеленський зустрівся з прем'єром Болгарії. Про що говорили

. Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков. Кадр з відео

Президент Володимир Зеленський провів "продуктивні та цілком конкретні" переговори з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим.

Про це він написав у своєму Телеграм-каналі.

Президент подякував Болгарії за підтримку зусиль України у Чорному морі та в Дунайському регіоні щодо розширення торговельних потоків і відновлення нормального судноплавства.

"Це надзвичайно важливо, що нам вдається навіть у такий непростий час попри всі складнощі забезпечувати нормальні економічні відносини. Ми домовилися з Болгарією активізувати розбудову логістики та інфраструктури в нашому регіоні. Наша спільна повага до принципу добросусідства додасть економічного зростання обом нашим країнам", — сказав Зеленський.

Глава держави окремо подякував Денкову за підтримку Болгарією зусиль України у захисті судноплавства у Чорному морі та у Дунайському регіоні.

"Обговорили й нашу співпрацю в енергетиці, це сьогодні дуже важливо. А також в оборонному виробництві. Ми дійсно можемо зробити наші народи сильнішими. Ми зацікавлені розвивати спільну продукцію з Болгарією і звичайно незмінним нашим пріоритетом є і буде прагматична взаємодія у політичних питаннях, а також питаннях щодо справедливості. Ми цінуємо підтримку Болгарії в абсолютно справедливому тиску на Росію за цю війну, а саме санкції заради конфіскації активів держави-терориста", — сказав Зеленський.

Своєю чергою прем'єр Денков заявив, що Болгарія — "на боці людського життя, свободи, демократії та міжнародного правового порядку".

"Болгарський уряд і більшість у парламенті працюють для того, щоб забезпечити політичну, дипломатичну, воєнну і матеріальну підтримку Україні. Ми також підтримуємо українську "формулу миру, а також готові співпрацювати у контексті міжнародної коаліції з повернення незаконно депортованих Росією українських дітей", — сказав очільник уряду Болгарії.

Вранці 26 лютого до Києва з офіційним візитом прибули прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков та кілька міністрів.