Зеленський відкрив перший з'їзд всеукраїнської платформи "Зроблено в Україні"

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції. Київ, 25 лютого 2024 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Президент Володимир Зеленський заявив, що платформа "Зроблено в Україні" має стати майданчиком прямого діалогу держави та підприємців. Він наголосив, що малий бізнес такий же "цінний для держави як і великий" і додав, що вони однаково заслуговують на повагу та підтримку.

Про це Володимир Зеленський сказав під час відкриття Всеукраїнської платформи "Зроблено в Україні", 26 лютого, передає кореспондентка Суспільного.

Глава держави також розповів, що Кабінет міністрів має розробити кілька "практичних кроків" у цьому напрямку.

"Зараз розробляється програма українського кешбеку "Купуй українське". Громадяни зможуть отримати часткове повернення коштів за куплені українські товари. Гроші повертатимуть на спеціальну картку. Вже готують технічні та економічна параметри. Також уряд представить кроки, щоб розширити локалізацію виробництв. Це стосується виробництва зброї, а також техніки", — сказав Зеленський і додав, що влада підготувала й пропозиції з розв'язання питання на кордоні з Польщею.

"Їх передали Єврокомісії. Дякую українським аграріям та бізнесу за розуміння викликів та достойну поведінку на кордоні України", — сказав він.

Своєю чергою керівник Офісу президента Андрії Єрмак заявив, що "Зроблено в Україні" — це "наш національний бренд".

"Це просування всього українського у світі. Платформа має об’єднати всю бізнес-спільноту: від малого підприємця до великих бізнес-груп. У Києві відкриють офіс платформи", — сказав він.

Про платформу "Зроблено в Україні"

26 січня президент Володимир Зеленський анонсував створення Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні". За його словами, її завдання полягатиме у створенні умов для постійної комунікації та координації взаємодії держорганів із бізнесом.

"Засновуємо Всеукраїнську економічну платформу, на якій буде представлений і малий бізнес, і середній, і великий. І різні регіони нашої держави. І інвестори, і релоковані підприємства. "Зроблено в Україні" — не просто бренд, це велика спільнота людей, мільйони українців і українок, які працюють на підприємствах. І це наші люди, які засновують підприємства, які створюють робочі місця для інших. Уся спільнота нашого бізнесу буде представлена на новій платформі", — сказав тоді президент.

27 січня Зеленський підписав укази про створення Ради з питань підтримки підприємництва і платформи "Зроблено в Україні".