Ізраїль пообіцяв атакувати угрупування Хезболла в Лівані

. Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант. Фото: АР/Jacquelyn Martin

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант пообіцяв посилити атаки на ліванське бойове угруповання Хезболла, навіть пропри припинення вогню з ХАМАС у Секторі Гази.

Про це повідомляє Associated Press.

Хезболла, яка веде перестрілку з Ізраїлем протягом усієї війни в Секторі Гази, заявила, що припинить свої майже щоденні атаки на Ізраїль, якщо в Газі буде припинення вогню.

"Ми продовжуватимемо вогонь, і будемо робити це незалежно від півдня, поки не досягнемо наших цілей", — сказав Галлант (станом на час публікації бої Ізраїлю точаться на півдні Сектора Гази).

Він додав, що є проста мета: відштовхнути Хезболлу від ізраїльського кордону або за допомогою дипломатичної угоди, або силою.

Офіційний представник служби безпеки Лівану заявив у неділю, що п'ятеро членів "Хезболли" загинули в результаті двох окремих ізраїльських авіаударів по вантажівках у прикордонній зоні між Ліваном і Сирією. Чиновник говорив на умовах анонімності.

Що відомо про атаки Хезболли на Ізраїль

Хезболла почала завдавати ударів по Ізраїлю майже одразу після того, як ХАМАС вторгся в Ізраїль 7 жовтня. Десятки тисяч мирних жителів були змушені покинути свої місця через продовження цикл ракетних і ракетних атак "Хезболли", а також ізраїльських авіаударів і артилерійського вогню.

Близько 200 бойовиків "Хезболли" та 35 мирних жителів у Лівані були вбиті протягом майже п'яти місяців щоденних зіткнень на низькому рівні між ліванським угрупованням бойовиків та ізраїльськими силами на тлі війни Ізраїлю з ХАМАС, союзником "Хезболли". В Ізраїлі в результаті терактів "Хезболли" загинули дев'ять солдатів і дев'ятеро мирних жителів.