Зеленський: Росія готує наступ на травень-червень, Україна також готується

Українські військові на БМП-2 на околиці Авдіївки, 14 лютого 2024. Фото: Vlada Liberova/Libkos/Getty Images

Україна в березні-квітні проходитиме період політичних і фінансових хвиль. Росія готує контрнаступ на кінець травня — початок літа цього року. ЗСУ також готуються до бою.

Так президент Володимир Зеленський відповів на запитання латвійського журналіста під час пресконференції на форумі "Україна. Рік 2024", який відбувся 25 лютого.

Глава держави вважає, що українцям буде складно впродовж найближчих місяців. Зокрема через вагання в США, тоді як Штати мають вплив на деякі держави. Водночас президент зазначає, що Європейський Союз відповідною підтримкою показав свою здатність бути лідерами.

"Нам буде складно в березні-квітні. Ми будемо проходити період різних хвиль: і політичних, і фінансових, і різного тиску. Росія буде готувати контрнаступальні дії на початку літа або в кінці травня, якщо зможуть. Вони будуть готуватися. Ми будемо готуватися до їхнього бою", — наголосив Зеленський.

Політик сказав, що наступ армії РФ, який почався з середини жовтня 2023 року, не дав жодного результату. Україна ж підготує власний план і йтиме ним.

"Переломним моментом стануть вибори в США, і ми будемо розуміти, що відбудеться після цього. Ми зможемо провести перший саміт і принаймні зробимо все, щоб підготувати документ для всього світу, який може привести до закінчення війни", — підкреслив глава держави.

Раніше на пресконференції Зеленський назвав "переломним" третій рік повномасштабної війни. За словами глави держави, від 2024 може залежати формат закінчення бойових дій.

Бої за Авдіївку

Авдіївка — місто за 13 кілометрів від окупованого росіянами Донецька. Всі роки війни поблизу міста проходила лінія фронту. З 10 жовтня 2023 року російські війська почали штурмувати Авдіївку колонами техніки. Цей етап боїв за місто назвали "великий наступ на Авдіївку". На початку лютого він сягнув кульмінації: 8 лютого військові підтвердили, що точаться міські бої. Українська армія продовжувала битися за місто, гарнізон підсилили підрозділами 3-ї штурмової бригади, також виділили додаткові боєприпаси. 17 лютого військове командування ухвалило рішення вивести підрозділи з Авдіївки, зайняти оборону на підготовлених рубежах.