Зеленський про кадрові скорочення та послів у Британії та Чехії

Президент України Володимир Зеленський. Скрін з відео зі спільної пресконференції Зеленського та Шольца

Посли України у Великій Британії та Чехії будуть призначені тоді, коли будуть потужні люди на ці посади. Скорочення в управлінському апараті держави можливе, якщо триматиме дефіцит коштів в державі.

Про це президент України Володимир Зеленський повідомив під час пресконференції на Форумі "Україна. Рік 2024", який відбувся 25 лютого.

"Щодо міжнародної політики — це суто моя вертикаль. Посли на ці посади будуть призначені тоді, коли будуть потужні люди на ці посади. Це точно не зменшує і не погіршує моїх відносин з прем'єр-міністром Сполученого Королівства Ріші Сунаком. У нас також потужні стосунки з Чехією. Ми знаємо, хто буде послом. Його буде призначено. Просто є технічні речі", — уточнив Зеленський.

Щодо можливого кадрового перезавантаження — "це залежить від деяких речей", сказав президент. Зеленський перебуває в постійному діалозі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

"Цей діалог базується на дефіциті грошей. Якщо він буде продовжуватись, ми будемо робити так, аби інфраструктура управління нашої держави зменшилась. Ідеться не тільки про Кабмін. У такому резервному варіанті — зменшення кількості міністерств, міністрів. Управління буде скоординованіше, дешевше", — сказав глава держави.

Чи потрібне таке перезавантаження кадрів, буде зрозуміло навесні — за місяць-два.

Звільнення посла України у Великій Британії

21 липня 2023 року Зеленський звільнив посла України у Великій Британії Вадима Пристайка. Той працював 3 роки. Рішення про звільнення стало для нього несподіваним, як повідомляло Суспільному джерело з оточення Пристайка. Раніше Пристайко у коментарі Sky News назвав "нездоровим сарказмом" репліку Зеленського про те, що він може хоч щодня дякувати британському міністру оборони Воллесу за військову допомогу Україні.

У серпні нардеп Олексій Гончаренко заявив, що нібито Олексія Резнікова звільнять з посади міністра оборони та призначать послом у Великій Британії.

В Україні розглядають кілька кандидатур на посаду цього посла у Сполученому королівстві, повідомляв Зеленський в січні.

Посол України в Чехії

Посада посла України в Чеській Республіці залишається вакантною, відколи попередній дипломат Євген Перебийніс обійняв посаду у МЗС. Зараз посаду тимчасового повіреного у справах України в Чехії обіймає Віталій Усатий.