Агрошоу в Парижі: 8 поліцейських дістали поранення під час протестів фермерів

Фермери влаштували штурханину з поліцейськими на Міжнародному сільськогосподарському ярмарку, Париж, 24 лютого 2024 р. Фото AP/Льюїс Джолі

Вісім поліцейських отримали поранення під час акцій протестів фермерів на Міжнародній сільськогосподарській виставці у Парижі у суботу, 24 лютого. Двоє з них у важкому стані.

Про це пише Le Parisien з посиланням на префекта поліції Парижа Лорана Нуньєс.

За інформацією, французькі силовики затримали шістьох фермерів під час виставки, у тому числі трьох за напад на представників державної влади.

Виставку відвідав президент Франції Еммануель Макрон. Для гарантування безпеки на заході залучили понад 1000 поліцейських.

Фото: Christophe Petit Tesson через AP

Водночас кілька сотень розлючених фермерів прорвали поліцейський кордон і увірвалися до павільйону, де перебував Макрон. Вони розв'язали бійку та почали закидати правоохоронців яйцями.

Що відомо про протести фермерів у Франції

У Франції останніми тижнями протести фермерів набирали обертів. Протестувальники блокували ключові автотраси, перекривали рух тракторами зі стогами сіна та купами гною. Фермери також закидали префектури та будівлі адміністрації гноєм та відходами. Вони вимагали визнання важливості їхньої діяльності та засуджували політику уряду у сфері сільського господарства, яка, на їхню думку, робить їх неконкурентоспроможними.

Фермери виступають проти імпортування сільгосппродукції, обмежень на використання води для іригації, підвищення вартості дизельного пального, а також обмежувальних заходів щодо захисту екології та зростання фінансового навантаження на виробництво.

Фермерські протести в Європі

Хвиля протестів європейських фермерів прокотилися кількома країнами ЄС. Мирні мітинги відбуваються у Франції, Німеччині та Польщі.

Масові демонстрації у Франції відбуваються через невдоволення фермерів падінням доходів через інфляцію та збільшення імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, зокрема, України. Аграрії також виступають за спрощення бюрократичних процедур, пов'язаних з вимогами ЄС, та пом'якшення регулювання сільського господарства. На знак протесту фермери на тракторах перекривають автодороги, проводять маніфестації перед державними будівлями.

Причиною протестів у Німеччині стало рішення уряду ФРН скоротити деякі субсидії на дизельне пальне для фермерів і автоперевізників. Дизельне доволі широко використовують для сільськогосподарських транспортних засобів і техніки. Фермери платили за нього половину ціни. Скорочення субсидій своєю чергою було викликане значним дефіцитом бюджету. Уряд вирішив заощадити близько 60 мільярдів євро.

Страйкарі у Польщі влаштували демонстрації на сільськогосподарській техніці уздовж доріг. При цьому траси не перекривали. Демонстрації з тракторами та іншою технікою на дорогах відбулися у понад 150 місцях по всій території Польщі.

На початку лютого протести дійшли й до Нідерландів. Тамтешні фермери не згодні з європейськими кліматичними заходами.

Напередодні загальнонаціонального страйку, 23 січня, фермери заявили, що “пропуск агропродовольчої продукції з країн поза ЄС на європейський ринок без будь-яких правил є вкрай безвідповідальним з боку Європейської Комісії та становить загрозу для польських фермерів”. Ще одна основна вимога протестувальників стосується необхідності перегляду Єдиної аграрної політики.

Раніше польські фермери здійснювали блокаду ПП "Шегині-Медика". Страйк тривав з 23 листопада до 6 січня. Фермери погодились зупинити акцію після домовленостей з урядом Польщі.