Латвія заборонила імпорт сільськогосподарської та кормової продукції з РФ та Білорусі

Демонстрація фермерів у Латвії проти імпорту продукції з Росії та Білорусі, 5 лютого 2024 року. Фото: Getty Images

Сейм Латвії сьогодні 22 лютого ухвалив рішення про заборону ввезення сільськогосподарської продукції та кормів для тварин з Росії та Білорусі.

Заява опублікована на офіційному сайті Сейму.

Згідно з рішенням, продукція, що походить з Росії або Білорусі, також не повинна імпортуватися з третіх країн. Водночас заборона на імпорт застосовується до сільськогосподарської продукції та кормів для тварин, що залишаються в Латвії, а не до тих, що перевозяться ЄС транзитом.

"Ця ініціатива є додатковим елементом спільної санкційної політики ЄС, прийнятої у відповідь на російську агресивну війну проти України. Беручи до уваги той факт, що агресія Росії в Україні триває, також розробляються пропозиції щодо подальших санкцій, шукаючи можливості для посилення існуючих санкцій", — йдеться у пресрелізі.

Згідно з даними Міністерства сільського господарства Латвії, протягом перших 10 місяців 2023 року імпорт сільськогосподарської продукції та кормів для тварин з Росії до Латвії склав 280 мільйонів євро.

Раніше у Латвії почали діяти поправки до Закону про дорожній рух, що дозволяють конфіскувати автомобілі з російськими номерами.