В Україні оголосили збір на 35 морських дронів Sea Baby, які є розробкою СБУ

. Надводний дрон "Морський малюк". Фото: СБУ

Фандрейзингова платформа United24 разом із Monobank і блогерами Сергієм Стерненком та Ігорем Лаченковим запустили збір на морські дрони Sea Baby.

Про це повідомили у Telegram-каналі United24.

"Мета — зібрати 297,5 мільйона гривень на 35 човнів, що наводять жах на російський флот. У 2022-2023 роках морські дрони уразили 9 російських суден, а також Кримський міст", — мовиться в повідомленні.

Надводні безпілотні ударні човни Sea Baby — розробка Служби безпеки України. Вони здатні нести 850 кілограмів вибухівки, розганятися до 90 км/год та долати відстань у 1 000 кілометрів.

Раніше голова СБУ Василь Малюк назвав дрон Sea Baby "багатоцільовою платформою, яка сьогодні ефективно використовується".

У жовтні 2022 року морські безпілотники Служби безпеки України атакували кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті, пошкодивши зокрема фрегат "Адмирал Макаров".

У 2023 році дрони СБУ уразили ракетоносії "Самум" та "Павел Державин", танкер SIG, десантний корабель "Оленегорский горняк", пошкодили буксир "Николай Мур" та новітній розвідувально-гідрографічний корабель "Владимир Козицкий".

Що відомо про українські морські дрони

У серпні 2023 року Василь Малюк поінформував про створення унікального морського надводного дрона Sea Baby. Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи під землею.