На телефонах чиновників ЄС знайшли програмне забезпечення для стеження

ЗМІ
. Телефон в руці. Фото ілюстративне: Pexels

Європейський парламент 21 лютого попросив членів свого підкомітету з питань оборони перевірити свої телефони на шпигунське програмне забезпечення після того, як на двох пристроях знайшли сліди злому.

Про це пише POLITICO.

Члени та співробітники підкомітету палати з питань безпеки та оборони (SEDE) зазнали атаки на телефони програмних засобів стеження.

Відповідно до електронного листа, з яким ознайомилося POLITICO, усім законодавцям у підкомітеті рекомендували віднести свої телефони в ІТ-службу установи для перевірки на шпигунське програмне забезпечення.

Один із членів підкомітету з безпеки та оборони у вівторок пішов на планову перевірку, в результаті якої перевіряли телефони та виявили сліди шпигунського ПЗ. Учасник сказав POLITICO, що не одразу було зрозуміло, чому вони стали мішенню для хакерського програмного забезпечення.

Заступник прессекретаря парламенту Дельфін Колард заявила, що "сліди, виявлені в двох пристроях", спонукали до електронного листа-звернення із закликом до членів парламенту перевірити свої телефони.

У 2022 році депутати Європарламенту створили спеціальний слідчий комітет для розслідування цього питання. Там розслідували серію скандалів у таких країнах, як Іспанія, Греція, Угорщина та Польщі. У комітеті заявили, що принаймні чотири уряди в ЄС зловживали хакерськими інструментами в політичних цілях.

ІТ-служба парламенту запустила систему перевірки телефонів депутатів на наявність шпигунського ПЗ у квітні минулого року. У повідомленні йдеться, що з моменту запуску програми було виконано "сотні операцій".