У США бібліотекарів притягатимуть до кримінальної відповідальності за "непристойні" книги неповнолітнім

Капітолій США у Вашингтоні освітлений ввечері, 9 лютого 2024 року. AP/J. Scott Applewhite

В американському штаті Вірджинія Палата делегатів ухвалила законопроєкт, згідно з яким бібліотекарів притягатимуть до кримінальної відповідальності, якщо відпускатимуть неповнолітнім читачам книги з "непристойним" матеріалом.

Про це повідомляє ABC News.

Бібліотекар або музейник, який порушує ці обмеження, може бути звинувачений у тяжкому злочині, оштрафований на суму до 25 000 доларів США та засуджений до п’яти років у виправній колонії, якщо його визнають винним.

Критики стверджують, що законопроект призведе до збільшення проблем з книгами та потенційно призведе до кримінальних звинувачень проти бібліотекарів за книги, які не є порнографічними, але книги, які містять сексуальний контент, включаючи класичну літературу.

Американська бібліотечна асоціація (ALA) виявила, що звинувачення в непристойності в основному використовують для оскарження книг, які торкаються тем ЛГБТ, статевого виховання, раси та політики.

Законопроект викликав дебати щодо цензури та того, до чого студенти можуть або не можуть мати доступ.

Прихильники законопроекту кажуть, що він не забороняє книжки та не цензурує висловлювання, оскільки книжки все ще можна купувати приватно. Кажуть, це захищає дітей.

Законопроект прийняла Палата делегатів 16 лютого, а тепер його внесено до Сенату.