Міноборони — про коаліцію дронів: "Наша ціль, аби щонайменше 20 держав швидко приєдналися до ініціативи"

Міністерство оборони України. Міноборони

Заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко заявила, що ціллю України щодо коаліції дронів є приєднання щонайменше 20 держав до відповідної ініціативи.

Про це посадовиця повідомила під час пресконференції з коаліції дронів, відповідаючи на запитання кореспондента Суспільного.

"Ми запросили аташе 30 держав-партнерів, учасників "Рамштайну" та презентували їм звітність МО щодо того, як рухалася дронова коаліція два місяці й презентували візію, що ми хочемо досягти у безпілотних системах", — сказала Чорногоренко.

Заступниця міністра оборони також зазначила: "Сподіваємося, що зможемо долучити більше партнерів. Наша ціль, аби щонайменше 20 держав дуже швидко приєдналися до цієї ініціативи".

Окрім цього, розповіла, що, на її думку, "через те, що війна відбувається достатньо динамічно і життєвий цикл нового інженерного рішення дуже швидкий — достатньо складно, щось стандартизувати".

"Тому щодо стандартизації треба бути дуже поміркованим, щоб маючи бажання досягнути стандартизації не припиняти динамічну роботу над покращенням інженерних рішень", — додала посадовиця.

Що відомо про коаліцію дронів для України

12 грудня 2023 року міністр оборони Рустем Умєров зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення коаліції дронів й ухвалили відповідні рішення.

У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що Рига досягла прогресу в створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових тисячами нових безпілотників.