До України з ТОТ та Росії вдалося повернути ще 11 дітей

Важливо
. Фото: Офіс омбудсмена України

Сьогодні 20 лютого до України з Росії та тимчасово окупованих територій вдалося повернути 11 українських дітей.

Про це повідомив омбудсмен України Дмитро Лубінець.

За його словами, повернули шістьох дівчаток, серед яких дві рідні дворічні сестрички-двійнята, та пʼятьох хлопчиків. Найменшій повернутій дитині — 2 роки, найстаршій — 16 років.

"Двох діток зустрічали з каретою швидкої, оскільки одна дитинка зовсім не може пересуватися", — зазначив Лубінець.

Омбудсмен додав, що повернення відбулось за посередництва Держави Катар та за підтримки ЮНІСЕФ, а також за сприяння у роботі Державної прикордонної служби.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна знає поіменно майже 20 тисяч дітей, яких викрала РФ.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу в спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій.

Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах Організації Об'єднаних Націй, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.