Уряд Орбана відмовився зустрітися з сенаторами США у Будапешті

Віктор Орбан. Ілюстративне фото: Getty Images

Уряд Угорщини відхилив пропозицію зустрітися з двопартійною делегацією американських сенаторів під час їхнього візиту до Будапешта. За словами сенаторів, жоден із членів угорського уряду не прийняв запрошення зустрітися з делегацією.

Про це повідомляє видання Washington Post.

Як пише видання, американські сенатори республіканець Том Тілліс, демократи Джин Шахін та Кріс Мерфі здійснили свій офіційний візит до столиці Угорщини в неділю, 18 лютого. Вони закликали уряд країни негайно схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО, адже Угорщина — єдиний з 31 членів НАТО, який не ратифікував заявку Швеції.

Сенатори оголосили, що подадуть до Конгресу спільну резолюцію, в якій засуджують відступ від демократії в Угорщині і закликають уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана зняти блокування трансатлантичної інтеграції Швеції.

Шахін, зокрема, відзначила, що "розчаровує" той факт, що жоден член угорського уряду не прийняв запрошення зустрітися з делегацією. Але вона "сподівається і оптимістично налаштована", що приєднання Швеції подадуть на ратифікацію, коли угорські законодавці знову зберуться на засідання 26 лютого.

За словами Мерфі, відмова уряду Орбана зустрітися з делегацією є "дивною і викликає занепокоєння", при цьому відповідальність за проведення голосування лежить на багаторічному лідері.

"Ми досить мудрі в політиці, щоб розуміти, що якщо прем'єр-міністр Орбан хоче, щоб це сталося, то парламент може рухатися вперед", — сказав він.

Раніше цього місяця голова сенатського комітету з міжнародних відносин демократ Бен Кардін підняв питання про можливість введення санкцій проти Угорщини за її поведінку і назвав Орбана "найменш надійним членом НАТО", нагадує видання.

5 лютого парламент Угорщини провалив голосування за вступ Швеції до НАТО. Члени керівної партії Угорщини "Фідес" та їхні союзники не з'явились на позачергове засідання парламенту, де мало відбутись голосування.