Від кого чекати допомоги, заяви Шольца та смерть Навального: якою була Мюнхенська конференція. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Ексклюзивно

Команда Суспільне Новини три дні працювала у німецькому Мюнхені на щорічній безпековій конференції. На ній зібрались близько 50 лідерів держав та урядовців, аби обговорити роль Європи у міжнародній безпеці та обороні, війну в Україні та на Близькому Сході.

Цьогоріч конференція розпочалась на тлі критичної ситуації через затримки пакета військової допомоги Україні в Конгресі США. Одна з основних тем — американське лідерство, яке проходить випробування передвиборчою турбулентністю та безліччю конфліктів по всьому світу, в яких Америка має підтримувати своїх союзників.

Мюнхенська безпекова конференція для України — нагода вкотре нагадати про потребу єдності союзників. Другого дня, саме тоді, коли президент України Зеленський приїхав до Мюнхена, українське військове командування оголосило про вихід військ з Авдіївки.

"Це був необхідний та правильний крок", — наголосив президент, відповідаючи на перше питання після своєї промови.

Ще одна новина, що внесла зміни до порядку денного конференції: повідомлення про смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Більшість лідерів у Мюнхені назвали його смерть черговою ілюстрацію злочинності "путінського режиму".

Події конференції та нові безпекові угоди України із союзниками — у репортажі Суспільне Новини з Мюнхена.

Відеограф: Олександр Брамський, монтаж: Анна Несевра.