Буданов пояснив, чому Україні буде важче повернути Донбас, ніж Крим

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. УНІАН

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що українським військам буде важче повернути Донбас, ніж Крим, оскільки там є безперервна лінія постачання, до якої російські окупанти можуть отримати доступ з будь-якого боку.

Про це генерал-лейтенант повідомив у інтерв'ю виданню Liberation.

Водночас Буданов зазначив, що "всі, хто колись володів Кримом, голосно й чітко говорили, що півострів — неприступна фортеця, і абсолютно всі втратили цю фортецю".

Начальник Головного управління розвідки нагадав, що сьогодні російські окупанти все ще мають сухопутний коридор до Криму.

"Кримський міст ще стоїть, але жити йому залишилося недовго. Необхідно вирішити 2 стратегічні завдання: відрізати сухопутний коридор і зруйнувати Кримський міст. Решта — лише питання часу. Півострів буде повернуто. З Донбасом складніше", — підкреслив генерал-лейтенант.

Зеленський розповів про ментальну деокупацію

У листопаді 2023 року президент Володимир Зеленський розповів, як після звільнення Донбасу та Криму Україна планує ментально повертати людей, що тривалий час проживають на тимчасово окупованих Росією територіях.

Глава держави зауважив, що в цьому питанні "ситуація з Донецькою та Луганською областями складніша, ніж з Кримом, тому що після окупації у 2014 році на Донбасі з'явилася контактна лінія, де постійно відбувалися бойові дії за участю сепаратистів, що воювали на боці окупантів".

"Крим дуже чекає на повернення, і Донбас чекає. Але буде надзвичайно складно, бо велика частина цієї території була окупована та максимально мілітаризована. Люди йшли на контактну лінію, а потім на повномасштабну війну проти нас", — додав Зеленський.