Через похолодання поступово зростає рівень споживання світла — "Укренерго"

Енергетика. Getty Images

В Україні через невелике похолодання по всій території держави поступово зростає рівень споживання електроенергії.

Про це повідомили в "Укренерго".

Фахівці зазначили, що 15 лютого добовий максимум був зафіксований близько 18:30 — на 0,4% вище, ніж відповідний показник попереднього дня.

"Сьогодні станом на 09:40 рівень споживання електроенергії на 2,3% вище у порівнянні з 15 лютого. Споживання поступово збільшується через невелике похолодання (2,6 градуса 15 лютого проти 0,3 градуса 16 лютого)", — поінформували у компанії.

Виробленої в Україні електроенергії вистачає для забезпечення всіх юридичних і побутових споживачів. Дефіцит у системі не прогнозується.

Експорт здійснюється в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 1 985 МВт-год. Імпорт здійснюється у ранкові та вечірні години зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 2 870 МВт-год.

Окрім цього, в "Укренерго" розповіли, що на Дніпропетровщині відновила роботу ТЕС, по якій РФ завдала удару дронами-камікадзе уночі 13 лютого. На сході російські окупанти завдали артилерійського удару по території однієї з теплоелектростанцій. Пошкоджено обладнання, постраждалих немає.

На Львівщині відновлено енергопостачання всіх споживачів, що були знеструмлені через пошкодження обладнання обленерго під час ракетної атаки 15 лютого.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 378 населених пунктів. На Дніпропетровщині через бойові дії знеструмлено 49 абонентів.

Через артобстріли є нові пошкодження мереж в Донецькій та Харківській областях. З технічних причин в Сумській області знеструмлено 6 населених пунктів, тривають ремонтні роботи.