В США судитимуть інформатора ФБР про брехливі заяви щодо звʼязків Байдена з Україною

ЗМІ
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден (на передньому плані) та його син Хантер Байден (позаду) 25 червня 2023 року у Вашингтоні, США. Фото: АР/Andrew Harnik

Інформатора Федеративного бюро розслідувань (ФБР) Олександра Смирнова звинувачують у брехні про зв'язки між Джо Байденом, його сином Хантером та українською енергетичною компанією Burisma.

Про це пише британська газета The Guardian.

Смирнов помилково сказав агентам ФБР у червні 2020 року, що керівники, пов'язані з українською енергетичною компанією Burisma, заплатили Хантеру та Джо Байдену по 5 мільйонів доларів у 2015 та 2016 роках, заявили прокурори 15 лютого.

Новий розвиток подій різко підриває корупційні звинувачення республіканців Конгресу в тому, що нинішній президент США Джо Байден заробляв гроші на ділових операціях свого сина Хантера в Україні.

43-річний Смирнов був звинувачений у створенні неправдивої заяви та створенні неправдивого та фіктивного запису. Очікувалося, що він вперше з'явиться в суді в Лас-Вегасі, де його заарештували в середу після прибуття із-за кордону, повідомили прокурори.

Вони кажуть, що Смирнов контактував з керівниками Burisma, але це було в 2017 році, після того, Байден покинув посаду віцепрезидента та не мав можливості впливати на політику США.

У разі засудження Смирнову загрожує максимальне покарання у вигляді 25 років в'язниці.

Що відомо про справи Хантера Байдена

У вересні 2023 року Гантеру Байдену оголосили обвинувачення у кримінальній справі щодо незаконної купівлі та зберіганні вогнепальної зброї. В обвинувальному висновку, поданому до окружного суду у штаті Делавер, йдеться, що прокуратура звинувачує Гантера Байдена у брехні про вживання наркотиків на момент, коли він купував пістолет Colt Cobra у жовтні 2018 року.

Гантер Байден брав участь у низці сумнівних іноземних ділових угод в Україні та Китаї, які, як вважають республіканці, він міг використовувати для перерахування мільйонів доларів своєму батькові.