У Бундесвері Сирському пообіцяли військову допомогу Україні на понад 100 млн євро — Пісторіус

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, 12 жовтня 2023 року. Фото: AP/Virginia Mayo

Генеральний інспектор Бундесверу генерал Карстен Бреєр пообіцяв головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському короткострокову підтримку на понад 100 мільйонів євро. Високопоставлені військові зустрілися в Україні минулого тижня.

Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Пісторіус поінформував, що Бройєр відвідав Україну минулого тижня і зустрівся із головкомом ЗСУ і назвав зв'язок із Сирським "дуже важливим контактом".

"Загалом ми дуже близькі до того, що відбувається в Україні й чого вона потребує", — сказав глава Міноборони ФРН і підкреслив, що Бреєр зміг пообіцяти своєму українському колезі короткострокову підтримку в розмірі понад 100 мільйонів євро.

За його словами, підтримка включатиме: протимінні машини із захистом від засідок (MRV), бомби для озброєння малих дронів, 77 вантажних автомобілів MULTI 1A1, медичне приладдя і комплекти запчастин для різних систем озброєння.

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.

9 лютого Олександр Сирський розповів про пріоритетні завдання, які стоять на порядку денному. Серед іншого, це чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об'єднань, з'єднань і частин з урахуванням потреб фронту в новітній зброї, яка надходить від партнерів, а також "найшвидший та раціональний розподіл й доставка всього необхідного для бойових частин була і залишається основним завданням військової логістики".

В той же день міністр оборони Рустем Умєров представив Сирського генеральному інспектору Бундесверу Карстену Бреєру. Сторони обговорили потреби Збройних сил України в озброєнні, боєприпасах і системах протиповітряної оборони.