Норвегія розпочне підготовку українських морських піхотинців на малих катерах

. Будівля парламенту Норвегії (Стортингу) в Осло. Ілюстративне фото: Getty Images

Норвезькі військовослужбовці цієї весни розпочнуть підготовку українських морських піхотинців, які спеціалізуються на управлінні малими катерами.

Про це повідомляє міністерство оборони Норвегії.

Навчання триватиме щонайменше рік. Тренінг є першим кроком у роботі морської коаліції, яку Норвегія координує з Великою Британією.

За словами міністра оборони Норвегії Бьорна Арілда Грама, норвезька армія вже налагодила тісні стосунки з українськими морськими піхотинцями завдяки навчанням у Норвегії.

Фото з тренування українських морських піхотинців в Осло, оприлюднене Збройними силами Норвегії. Фото: Збройні сили Норвегії

Крім того, Норвегія передасть гумові човни та обладнання на суму близько 60 мільйонів норвезьких крон.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 13 грудня виступив із промовою у парламенті Норвегії.

Зокрема, Зеленський тоді подякував норвезькому уряду за надану військову допомогу.

"Україна повернула собі 50% територій, які Росія окупувала після 24 лютого, і ми виграли Чорне море та відновили вільне судноплавство в наших водах. Зокрема, завдяки вашим NASAMS, Harpoon та іншій підтримці", — сказав він.

Того ж дня прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре на спільній пресконференції зі Зеленським оголосив про 5-річний пакет на 1,8 мільярда доларів, який підтримає оборону, економіку та зусилля з відбудови Україні.

Окрім цього, уряд Норвегії погодив передачу додаткових систем протиповітряної оборони NASAMS для України на суму 30 мільйонів доларів.