"Захист кордонів є важливим завданням для всіх прифронтових країн" — міністр оборони Латвії

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс. Фото: Facebook/Andris Spruds

Захист кордонів є важливим завданням для всіх прифронтових країн, тож кордон із Росією, а також кордон із Білоруссю у країнах Балтії має бути укріплений.

Про це заявив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс перед засіданням міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі 15 лютого.

Спрудс відзначив, що Латвія підписала угоду з колегами з Литви та Естонії про координацію діяльності на балтійських оборонних лініях.

За його словами, кожна країна має свої власні конкретні плани, але в той же час координація дій є частиною угоди про балтійські оборонні лінії.

“Безумовно, кордон з Росією, а також кордон з Білоруссю має бути укріплений. Ми вже побудували паркан для захисту нашого кордону і країни від нелегальних міграційних потоків. Але в той же час, звичайно, військова контрмобільність є частиною зміцнення кордонів”, — сказав міністр.

Він додав, що зараз важливо постійно підтримувати Україну.

“Ми зробили багато, і Сполучені Штати зробили багато, і Європейський Союз зробив багато. Звичайно, завжди є багато додаткових речей, які можна зробити. Це також залежить від розвитку власної військової промисловості, від координації цієї діяльності”, — наголосив Спрудс.

Говорячи про зустріч європейських міністрів оборони, міністр сказав, що, безумовно, є зусилля і є амбіції щодо активної підтримки, в тому числі і в плані боєприпасів. За його словами, до кінця року має бути досягнутий показник в 1 мільйон боєприпасів, і Спрудс абсолютно впевнений, що він буде досягнутий.

Раніше стало відомо, що міністри оборони Естонії, Латвії та Литви у п’ятницю, 19 січня, схвалили концепцію будівництва фортифікаційних споруд на кордонах з Росією та Білоруссю.