МЗС Чехії пропонує повністю заборонити видачу віз для росіян та білорусів

Прапор Чехії. Ілюстративне фото: Getty Images

Міністерство закордонних справ Чехії підготувало проєкт постанови уряду, яка запроваджує заборону на видачу віз та посвідки на проживання громадянам Росії та Білорусії на постійній основі.

Про це повідомляє видання České noviny.

Нинішню заборону запровадили після початку війни в Україні, вона діє до 31 березня 2024 року.

Чинні обмеження забороняють видавати візи і посвідки на проживання білорусам та росіянам, за винятком гуманітарних випадків. Також уряд розробив та запровадив механізм, який блокує видачу дозволів громадянам Росії та Білорусії з подвійним громадянством. Тепер МЗС Чехії пропонує зробити ці обмеження безстроковими.

Зазначається, що документ не поширюється на випадки отримання короткострокової візи, якщо заявник є членом сім'ї громадянина Чехії або громадянина Євросоюзу, якого він супроводжує або до якого їде. МЗС Чехії пропонує зробити виняток для видачі документів, якщо перебування заявника відповідає інтересам Чеської Республіки.

Обмеження не зачеплять охочих отримати посвідку на проживання, члени сім'ї яких мають відповідні документи. Також обмеження не торкнуться громадян Білорусії, які хочуть отримати дозвіл на проживання для навчання в Чехії.

Що відомо про заборону на видачу чеських віз для громадян Росії та Білорусі

Заборону на видачу віз Чехія запровадила одразу після початку війни в Україні. У червні 2022 року обмеження продовжили до березня 2023 року, а потім ще на рік. Торік у березні заборону поширили на білорусів. Євросоюз із 12 вересня 2022 року призупинив спрощений візовий режим із Росією. Збір зріс із 35 до 80 євро, а термін розгляду анкет збільшився з 15 до 45 днів.