Голову ОАСК Вовка визнали не здатним здійснювати правосуддя у Касаційному адміністративному суді ВС

ОАСК. Фото: ОАСК

Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала голову Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка таким, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.

Про це повідомляється на сайті Комісії.

Зазначається, що 12 лютого на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у пленарному складі розглянули питання про підтвердження або непідтвердження здатності кандидата на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Павла Вовка здійснювати правосуддя у відповідному суді.

“Комісія вирішила визнати Вовка Павла Вячеславовича таким, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду у зв’язку з неявкою в засідання без поважних причин”, — йдеться у повідомленні.

Що відомо про голову ОАСК Павла Вовка

У червні 2022 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро скерували до суду кримінальне провадження про зловживання в Окружному адміністративному суді Києва.

Серед обвинувачених — голова суду Павло Вовк, два його заступники, чотири судді ОАСК та ще четверо людей. Їм інкримінують змову для захоплення державної влади, перешкоджання роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участь у злочинній організації і зловживання впливом головою і суддями ОАСК у змові з низкою інших осіб.

За версією слідства, вони "діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі".

В НАБУ зазначили, що обсяг задокументованих аудіозаписів з кабінетів суддів ОАСК становить понад 16 тисяч годин.

Розслідування детективи НАБУ здійснювали з липня 2020 року, після передачі матеріалів справи з Офісу генерального прокурора.

У грудні 2022 року парламент проголосував законопроєкт №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва, голова якого Павло Вовк раніше потрапив під персональні санкції США. Президент Володимир Зеленський поставив свій підпис під документом.