"Корисний лакей Путіна": Байден про погрози Трампа союзникам по НАТО

Президент США Джо Байден. AP

Президент США Джо Байден прокоментував заяви Дональда Трампа, який заявив, що "заохочував" би Росію атакувати будь-кого з союзників США по НАТО, які роблять замалі внески у колективну безпеку.

Про це Байден написав у соцмережі X і опублікував відео виступу Трампа.

"Ви хочете знати, чому Україна важлива? Тому що, як бачите, Путін і його корисні лакеї дивляться на більші призи", — написав він.

Як пише The Hill, Байден назвав заяви Трампа "жахливими та небезпечними".

Трамп під час передвиборчого мітингу заявив, що він "буде заохочувати" Росію "робити все, що їм заманеться" з країнами, які "прострочують" фінансові та військові внески НАТО.

За словами Байдена, другий термін Трампа зруйнує відносини США за кордоном і підбадьорить ворогів країни.

"Якщо мій опонент, Дональд Трамп, зможе відновити владу, він ясно як день дає зрозуміти, що покине наших союзників по НАТО, якщо РФ нападе, і дозволить Росії "робити з ними все, що вони хочуть. Зізнання Трампа, що він має намір дати Путіну "зелене світло" для продовження війни та насильства, продовження його брутального нападу на вільну Україну та поширення його агресії на народи Польщі та країн Балтії, є жахливими та небезпечними", — сказав президент США.

За його словами, такі заяви "передбачувані, якщо вони походять від людини, яка обіцяє правити як диктатор, подібний до тих, кого він хвалить".

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що "будь-яке припущення про те, що союзники не будуть захищати один одного, підриває всю нашу безпеку, включаючи безпеку США, і піддає підвищеному ризику американських і європейських солдатів".

Крім того, Трамп закликав США припинити фінансування іноземної допомоги, в тому числі Україні, що викликало занепокоєння серед демократів і союзників Америки в Європі.

Колишній президент США Дональд Трамп заявив одному з лідерів НАТО, що "заохочував би" Росію напасти на тих членів Альянсу, які роблять недостатні внески на оборону.

Раніше Трамп стверджував, що у разі перемоги на виборах 2024 року "ще до інавгурації" врегулює війну Росії проти України.

5 листопада 2023 року Зеленський в інтерв'ю телекомпанії NBC запросив Трампа в Україну і вказав, що за 24 хвилини пояснить, що той не зможе досягти мирного врегулювання війни за добу.

Через два дні Трамп у відповідь на запрошення відмовився від візиту.

Нещодавно Зеленський припустив, що обрання Трампа очільником Сполучених Штатів може вплинути на політику американської держави.