У Сирії командир "Хезболли" очолює навчання росіян на безпілотниках — ГУР

. Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

У Сирії на території військового аеродрому Шайрат росіяни під керівництвом командира "Хезболли" вчаться керувати ударними безпілотниками типу Shahed-136 й Ababil-3 та дистанційно керованим літаком Raad.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

"Навчання для московитів проводять "Ліванська поліція Хезболли" та "Іранська революційна гвардія" на території сирійського військового аеродрому Шайрат. Лівансько-ірансько-російський навчальний курс передбачає опанування БПЛА Shahed-136 та Ababil-3, а також дистанційно керованого літака Raad", — йдеться у повідомленні.

За даними ГУР, очолює військові навчання один із командирів "Хезболли" Камаль Абу Садік, який спеціалізується на виготовленні та обслуговуванні безпілотників.  

"Разом із росіянами вишкіл проходять найманці-сирійці, яких Москва планує задіяти у  війні проти України як операторів БПЛА", — повідомили у розвідці.

Іранські дрони-камікадзе в Росії

13 вересня 2022 року військові ЗСУ вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали росіяни.

За даними української розвідки, РФ замовила в Ірану понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні об'єкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні Інститут вивчення війни інформував, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати росіян користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що в армії РФ з'явився другий майданчик для запуску дронів. Тепер окупанти почали запускати БПЛА з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Аналітики з Conflict Armament Research зазначили, що Росія модифікувала іранські дрони, переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

У червні 2023 року американська розвідка повідомила, що Іран надає Росії матеріали для будівництва заводу з виробництва безпілотників, що буде розташований на схід від Москви.