Японія виділить Україні ще понад 100 млн доларів для подолання наслідків війни — ЗМІ

Прапор Японії. Getty Images

Японія виділить 15,8 мільярда єн (106 мільйонів доларів) допомоги на підтримку відновлення України від наслідків війни в семи сферах, зокрема, на відновлення інфраструктури та розмінування.

Про це пише Kyodo News із посиланням на поінформовані джерела.

Очікується, що уряди двох країн домовляться про участь Японії в післявоєнній відбудові України і підпишуть понад 10 меморандумів про співпрацю на японсько-українській конференції зі сприяння економічній реконструкції, запланованій на 19 лютого в Токіо.

Зазначається, що на конференції, зокрема, будуть присутні прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та голова Федерації бізнесу Японії Масакадзу Токура.

Як нагадує видання, у січні Японія оголосила про внесок у розмірі 37 мільйонів доларів до фонду НАТО для надання додаткової підтримки Україні, включно з системою виявлення безпілотних літальних апаратів. Водночас, відповідно до своєї Конституції, Японія не може надавати військову допомогу.

Згідно із інформацією джерел, допомога Японії у розмірі 15,8 мільярда єн буде використана для надання обладнання для розмінування та тимчасових мостів. Сім сфер співпраці також включають розширення сільського господарства, поліпшення гуманітарної ситуації, біотехнології та індустріальне вдосконалення, інформаційні технології, а також посилення управління та антикорупційні заходи, повідомили джерела.

Водночас меморандуми про співпрацю Японії та України, які будуть підписані на конференції, стосуватимуться медичного обслуговування, кібербезпеки та проєктів вітрових електростанцій. Очікується, що на зустрічі буде підписана угода про усунення подвійного оподаткування для компаній, які ведуть бізнес в Україні.

Уряди обох держав планують розпочати перемовини щодо інвестиційної угоди, спрямованої на сприяння участі японських компаній у проєктах реконструкції.

У листопаді 2023 року лідери Японії та України, Фуміо Кісіда та Володимир Зеленський домовилися про проведення конференції, присвяченій економічній реконструкції України, яка відбудеться у Токіо 19 лютого.