У Данії пропонують зробити донорство органів автоматичним

Лікарі перед операцією з відновлення органів, 15 червня 2023 року, штат Теннессі, США. Фото: AP/Mark Humphrey

Уряд Данії оголосив для широкого обговорення ініціативу автоматичного донорства органів. Йдеться про те, щоб кожна людина в країні автоматично ставала донором органів, коли їй виповнюється 18 років.

Про це повідомляє Danmarks Radio.

Відповідно до пропозиції, ті, хто не хоче пожертвувати органи після своєї смерті, повинні активно відмовитися від цього після досягнення повноліття.

Як зазначила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, нині понад 400 данців перебувають у списку очікування на отримання нового органу.

"На жаль, торік у нас було майже 30 смертей серед людей зі списку, і ми хотіли б уникнути цих смертей, заохотивши більше людей стати донорами органів", — сказала прем’єр-міністерка.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Расмуссен каже, що сьогодні двоє з трьох дорослих данців хочуть бути донорами органів. На його думку, це важлива цифра, яку потрібно збільшити.

"Коли ми запитуємо про це данців, є велика підтримка, але для багатьох все ще важко зайняти позицію. Тож ми вважаємо, що якщо ми змінимо це, щоб ви були в основному зареєстровані, це змусить більше людей зайняти активну позицію", — сказав Расмуссен.

У січні 2023 року Рада з етики виступила з рекомендацією щодо донорства органів , і тут члени ради чітко сказали "ні" автоматичному внесенню данців до списку донорів, коли вони досягнуть повноліття.

"Право вирішувати щодо власного тіла – важливий принцип для системи охорони здоров’я. Тому наша рекомендація полягає в тому, щоб ми дотримувалися принципів, які діють сьогодні", – сказав тоді голова ради Лейф Вестергаард.

І прем’єр-міністр, і міністр закордонних справ наголошують, що пропозиція уряду має розглядатися як пропозиція для "широкого обговорення".