Над Румунією піднімали F-16 під час російської атаки на Одещину

Винищувач F-16. AP

Румунія у ніч на 10 лютого піднімала у повітря винищувачі F-16, коли Росія атакувала безпілотниками українську портову інфраструктуру в Ізмаїлі та Рені поблизу українсько-румунського кордону.

Про це повідомляє Міністерство національної оборони Румунії.

Зазначається, що міністерство відстежувало ситуацію в прикордонній зоні та активувало процедури Повітряної поліції, повідомивши Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій про райони в повітах Тульча та Галац, які могли постраждати від ризиків, пов'язаних з атаками РФ.

"Літаки F-16 ВПС Туреччини з 86-ї авіабази у Фетешті були підняті в повітря близько 01.15 для виконання пошукових місій у національному повітряному просторі у межах цієї ситуації", — додали у відомстві.

У Міноборони Румунії засудили атаки Російської Федерації на об'єкти цивільної та портової інфраструктури і запевнили, що продовжать моніторинг повітряного простору та дослідницькі місії в районах, де можуть виникнути ризики.

У ніч на 10 лютого армія РФ атакувала Одесу та південь області ударними БпЛА, унаслідок цього пошкоджень зазнали припортова та цивільна інфраструктури. Поранення отримали четверо людей.