Сирія повідомила про атаку Ізраїлю поблизу Дамаска

Міністерство оборони Сирії повідомило, що сирійська протиповітряна оборона відбила атаку Ізраїлю поблизу Дамаску.

Про це йдеться у заяві Міноборони.

"Ізраїльський противник здійснив повітряну агресію з боку окупованих сирійських Голанських висот, націлившись на ряд об'єктів у сільській місцевості Дамаска", — йдеться у повідомленні.

Там зазначають, що засоби протиповітряної оборони відбили атаку і збили деякі з повітряних цілей. Сирія заявила, що внаслідок ударів завдані матеріальні збитки державі. Міноборони не надало інформацію про постраждалих та загиблих.

На момент виходу публікації Ізраїль не коментував удари.

Ізраїльсько-сирійські відносини

З часу проголошення незалежності Ізраїлю, в 1948 році, обидві держави перебувають у стані війни. Дві країни боролися у трьох великих війнах, а саме: Війна за незалежність Ізраїлю у 1948, Шестиденна війна у 1967 та Війна Судного дня у 1973 році. В решту часу дотримувалося перемир'я. Іноді робилися безуспішні спроби досягти миру між сусідніми державами.

Сирія ніколи не визнавала існування держави Ізраїль та досі не приймає ізраїльські паспорти для в'їзду до Сирії. Ізраїль також розцінює Сирію як ворожу державу та забороняє своїм громадянам поїздки до цієї країни. Між двома державами ніколи не було двосторонніх дипломатичних відносин із моменту створення кожного з них у середині 20 століття.