Хакери КНДР могли вкрасти $3 млрд для фінансування ядерної програми — Reuters

Хакер. Getty Images

Спостерігачі ООН за санкціями розслідують десятки ймовірних кібератак Північної Кореї, які принесли їй 3 млрд доларів на подальший розвиток програми створення ядерної зброї.

Про це повідомляє Reuters, яке ознайомилося з уривками неопублікованого звіту ООН.

За словами дипломатів, звіт ООН має бути оприлюднений пізніше у лютому або на початку березня.

"Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) продовжує нехтувати санкціями Ради Безпеки. Вона продовжувала розробляти ядерну зброю і виробляти ядерні матеріали, що розщеплюються, хоча останнє відоме ядерне випробування було проведено у 2017 році", — повідомила група незалежних спостерігачів за санкціями комітету Радбезу.

Спостерігачі також зазначили, що Пхеньян продовжив запуски балістичних ракет, вивів супутник на орбіту та додав до свого арсеналу "тактичний атомний ударний підводний човен".

Рада Безпеки ООН, що складається з 15 членів, давно заборонила Північній Кореї проводити ядерні випробування і запускати балістичні ракети. З 2006 року на неї поширюються санкції ООН, які Рада неодноразово посилювала, намагаючись припинити фінансування розробок зброї масового ураження (ЗМУ).

"Комісія розслідує 58 ймовірних кібератак КНДР на пов'язані з криптовалютами компанії в період із 2017 до 2023 року на суму приблизно 3 мільярди доларів, які, як повідомляють, допомагають фінансувати розробку КНДР ЗМУ", — йдеться у звіті.

Спостерігачі зазначили, що північнокорейські хакерські групи, що підпорядковуються Головному розвідувальному бюро (ГРБ) — основній службі зовнішньої розвідки Пхеньяну, — продовжують здійснювати велику кількість кібератак.

"Тенденції охоплюють напади КНДР на оборонні компанії та ланцюжки постачань, а також дедалі активніший обмін інфраструктурою та інструментами", — йдеться у звіті.

У серпні 2023 року хакери з КНДР провели кібероперацію проти спільних військових навчань США і Південної Кореї, запланованих на цей тиждень.