Герой України Межевікін про дрони: у нас все є, не вистачає масовості

Ексклюзивно
Полковник ЗСУ, Герой України, керівник тактичної групи "Адам" Євген Межевікін під час інтерв'ю Суспільному, Київ, 1 лютого 2024. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

В України вистачає новітніх розробок у сфері безпілотних літальних апаратів, але не вистачає масовості у впровадженні і застосуванні їх на фронті. Про це в інтерв’ю Суспільному сказав Євген Межевікін – полковник ЗСУ, Герой України та засновник зведеної тактичної групи "Адам", яка активно застосовує зокрема і БПЛА на полі бою.

На запитання, чи існує в росіян тип безпілотників, якого бракує зараз українцям – наприклад, дрони з автоматичним захопленням цілі, Межевікін відповів: "У нас це є, але це не масово. У нас не вистачає масового впровадження всього, що ми вже розробили або взяли у партнерів, покращили. Чи це питання грошей, чи бюрократії – але нам не вистачає масовості".

Військовий також висловив сумнів, що держава зможе на 100% забезпечити військо необхідними БПЛА. На його думку, в цьому питанні і надалі потрібна буде як робота держави, так і підтримка волонтерів. "Це війна – засоби знищуються, пошкоджуються. Все одно постійно треба буде ще. І все розвивається. Ти не можеш чекати, поки на державному рівні це знову закрутиться. Ми повинні працювати разом – військові, суспільство, на всіх напрямках", – наголосив Євген Межевікін.

Що стосується заклику до громадян збирати вдома FPV-дрони, тут Межевікін зазначив:

"Я вам так скажу: якщо я буду збирати FPV-дрон, то після мене ви будете його переробляти. Але, можливо, “вдома” – це більше такий вислів. Військові адміністрації могли б створювати якісь підприємства невеличкі, де навчали б людей, які будуть постійно займатися цим. Тобто не так що кожен приніс свій дрон, який зібрав. А кожен може зробити свій вклад в закупівлю тих чи інших деталей до цього дрону. Або весь дрон, декілька дронів повністю зібрали – і принести туди. Умовно кажучи, в кожному районі, в кожному місті воно повинно бути і масштабуватись".

Про очікування від великої війни в 2024 році, переваги дронів в арсеналі українських військових, а також про ціну, яку мають заплатити росіяни за цю війну, – дивіться інтерв'ю Євгена Межевікіна у проєкті “Ремовська Інтерв’ю” на YouTube-каналі Суспільне Новини та читайте на нашому сайті у четвер, 8 лютого.