СБУ знешкодила агентурну мережу ФСБ, куди входили посадовці спецслужб України

Агентурна мережа ФСБ, викриття СБУ. Фото: СБУ

Служба безпеки України знешкодила агентурну мережу ФСБ, до якої входили колишні та нинішні посадовці спецслужб України. Внаслідок багатоетапної спецоперації у різних регіонах затримали 5 учасників агентурної групи.

Про це в СБУ повідомили зранку 6 лютого.

“Служба безпеки нейтралізувала потужну агентурну мережу військової контррозвідки ФСБ, яка діяла в Україні. У результаті багатоетапної спецоперації у різних регіонах затримано 5 учасників ворожої групи. Серед них — колишні посадовці Головного управління розвідки Міноборони та Служби зовнішньої розвідки України, а також співробітник обласного управління СБУ”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що фігуранти тримали зв’язок з одним і тим же куратором — співробітником ФСБ, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Криму.

Завданням цієї агентурної мережі була передача РФ розвідданих про Сили оборони та стратегічно важливі енергооб’єкти України.

За матеріалами слідства, експосадовець зовнішньої розвідки був завербований ФСБ ще до повномасштабного вторгнення під час перебування на службі.

З того часу він збирав інформацію про місця базування українських військових, а після 24 лютого 2022 року — і про канали переправлення іноземного озброєння в Україну.

Також російський агент передавав до ФСБ секретну інформацію про особливості роботи та системи охорони Рівненської та Хмельницької АЕС.

Повідомляється, що для максимальної конспірації він не надсилав інформацію телефоном. Підозрюваний передавав розвіддані до ФСБ через спільника, який виїжджав за кордон як волонтер та особисто звітував резиденту російської спецслужби.

Особливо чутливу інформацію колишній розвідник передавав на флешці через контрабандистів з прикордонних районів України.

Ще один російський агент, який раніше проходив службу в ГУР, “зливав” росіянам особисті дані українських захисників.

Інший фігурант, співробітник СБУ, розвідував для окупантів РФ геолокації фортифікаційних споруд та інженерних загороджень поблизу берегової лінії Одещини.

“За даними слідства, ФСБ вербувала учасників групи, використовуючи у тому числі погрози вбивства їх сімей. Крім того, за кожне виконане завдання зловмисники отримували кошти від РФ”, — йдеться у повідомленні.

Наразі слідчі Служби безпеки вже повідомили п'ятьом учасникам російської агентурної мережі про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Їм уже обрали запобіжний захід — тримання під вартою.

Триває розслідування.

Спецоперацію проводили за сприяння підрозділів внутрішньої безпеки Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки, Служби безпеки та процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.