Чинного нардепа підозрюють у внесенні у е-декларацію неправдивих відомостей

НАБУ. Фото: НАБУ

НАБУ і САП оголосили чинному народному депутатові підозру у внесенні неправдивих відомостей щодо криптовалюти в електронну декларацію за 2020 рік. Джерела Суспільного у правоохоронних органах повідомили, що йдеться про народного депутата від партії "Слуга народу" Олександра Маріковського.

Про це повідомили у НАБУ.

За даними слідства, у 2020 році народний обранець задекларував криптовалюту ринковою вартістю понад 24 млн грн, яка начебто належала йому ще з 2019 року.

Правоохоронці з’ясували, що зазначений нардепом криптовалютний гаманець насправді ніколи йому не належав, а транзакції з придбання зазначеної у щорічній декларації криптовалюти здійснювались громадянами іншої держави, які не мають жодного відношення до суб’єкта декларування.

У НАБУ зазначили, що вартість криптоактиву, який свідомо неправдиво задекларував нардеп, оцінена експертами у 24,6 млн грн.

Кваліфікація злочину: ч. 2 ст. 366-2Стаття 366-2 Кримінального кодексу України. Декларування недостовірної інформації КК України.

Декларування під час війни

Як відомо, у перші тижні повномасштабного вторгнення Росії після 24 лютого 2022 року обов'язкове подання декларацій було призупинене.

У Transparency International Україна поінформували, що лише третина всіх посадовців подали декларації за 2021 рік.

30 січня 2023 року посли країн G7 та ЄС виступили за якнайшвидше ухвалення в Україні Державної антикорупційної програми та відновлення е-декларування та фінансового звітування політичних партій.

5 вересня 2023 року Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №9534 про повернення е-декларування, однак не підтримала правку про негайне відкриття реєстру е-декларацій.

6 вересня на сайті президента з'явилася петиція з вимогою ветувати законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту для відновлення публічного доступу до реєстру декларацій. Звернення за день набрало необхідну кількість підписів.

12 вересня президент Володимир Зеленський ветував закон №9534 про відновлення електронного декларування, і закликав нардепів якнайшвидше проголосувати за відкриття реєстру декларацій.

Верховна рада 20 вересня схвалила законопроєкт про електронне декларування з правкою президента Володимира Зеленського про відкриття реєстру декларацій.

10 жовтня Зеленський підписав закон №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану, повторно ухвалений з правкою.

10 грудня 2023 року НАЗК відкрило публічний цілодобовий доступ до реєстру декларацій.