У НБУ прогнозують щорічне зменшення міжнародної фіндопомоги для України

Будівля Національного банку України. Фото: УНІАН/Віктор Ковальчук

Член Ради Нацбанку Василь Фурман заявив, що згідно з прогнозами регулятора, обсяги міжнародної фінансової допомоги Україні з кожним роком будуть зменшуватися. Так, якщо цьогоріч це може бути допомога у сумі 37 мільярдів доларів, то наступного року вона може становити 25 мільярдів.

Про це Василь Фурман сказав під час брифінгу.

"Навіть щодо прогнозів, наприклад, цей рік — 37 млрд доларів. Якщо ми говоримо вже про наступний рік, то там буде сума менша, і за прогнозами Національного банку там 25 млрд доларів, і у 2026 році ще сума буде зменшуватися. Це базовий сценарій", – сказав Фурман.

Кредитування в Україні

Фурман також поінформував, що наразі українські банки доволі оптимістично налаштовані щодо збільшення кредитування, мало того, вони закладають відновлення кредитування у свої бізнес-плани та готові нарощувати кредитні портфелі.

"Кредитування повільно, але відновлюється. Чисті кредити населення впродовж 2023 року зросли на 22%. Зростання відбувалося передусім завдяки відновленню карткового кредитування. Також зросли обсяги іпотечного кредитування, завдяки видачі послуг позик за програмою "єОселя", — сказав член Ради НБУ.

Фурман уточнив, що чисті гривневі кредити упродовж 2023 року незначно скоротилися, приблизно на 1,5%.

"Водночас, наприклад, якщо подивитись на червень-грудень минулого року, то ми бачили тенденцію до зростання кредитування корпоративного бізнесу", — сказав він.

Інфляція в Україні

Фурман також поінформував, що Наразі інфляція в Ураїні становить 5%. За прогнозами НБУ, з другого півріччя вона почне незначно збільшуватися.

"Зараз інфляція 5%, за прогнозами Національного банку, приблизно з другого півріччя вона почне незначно збільшуватися і на кінець року вона буде сягати трохи більш як 8%", — сказав він.

Водночас член Ради НБУ наголосив, що це прогноз регулятора щодо інфляції може змінюватися. За його словами, зазвичай чотири рази Нацбанк робить прогнози протягом року, і "вони можуть і приємно нас здивувати".

8 січня голова Національного банку Андрій Пишний заявив, що впродовж 2023 року інфляція знизилась із 26% до рівня 5%, а економіка продемонструвала зростання.