Україна отримала 50 автівок "швидкої" від уряду Обʼєднаних Арабських Еміратів

Автівки "швидкої", які Україна отримала від уряду ОАЕ. Фото: ОПУ

Міністерство охорони здоров’я та Фундація Олени Зеленської передали медикам 50 евакуаційних автівок "швидкої" допомоги від уряду Обʼєднаних Арабських Еміратів.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"27 таких авто прибули до України. Перша партія спецтранспорту в кількості 23 одиниці надійшла до нашої країни наприкінці 2023 року. Таким чином, гуманітарна допомога від ОАЕ у вигляді автомобілів "швидкої" допомоги загалом сягнула 50 одиниць", — йдеться у повідомленні.

Перша леді висловила подяку за сприяння в реалізації проєкту посольству України в ОАЕ.

"Щонайменше пів тисячі "швидких" знищені або викрадені противником. Це не просто матеріальні втрати – це ризик не встигнути до тих, хто потребує допомоги. Тому ця подія особлива. Для нас немає нічого важливішого за порятунок життів. Вдячні всім, хто нам у цьому допомагає", – зазначила Зеленська.

Усі "швидкі" розподіляються до регіонів, які найбільше потребують спеціального транспорту для медичної евакуації та надання допомоги.

"Отримані 27 евакуаційних "швидких" допоможуть медикам і далі працювати й рятувати життя людей навіть у надскладних умовах. Це суттєве підсилення нашої медичної системи", – сказав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Передані "швидкі" облаштовані всім необхідним для екстреної медичної допомоги та максимально оперативної евакуації пацієнтів, навіть в умовах бездоріжжя.

За словами керівника держзакладу "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ" Віталія Крилюка, ці "швидкі" фактично типу "В".

"Подібні автомобілі довели свою ефективність та доцільність використання під час роботи команд медицини катастроф на деокупованих та прифронтових територіях", — сказав Крилюк.

В ОПУ зазначили, що Фундація Олени Зеленської продовжує залучати міжнародних партнерів для підтримки медичної інфраструктури України, яка постійно перебуває під прицілом армії РФ.

"Фундація активно долучається до відновлення медичної інфраструктури, яку щодня нищить ворог. Забезпечення медиків спецтранспортом – один із наших пріоритетів на сьогодні. Адже, на жаль, в умовах війни ця потреба залишається постійною. Надзвичайно вдячні урядові ОАЕ за оперативне реагування та підтримку медицини України", – зазначила директорка Фундації Ніна Горбачова.

11 січня у МОЗ повідомляли, що за підтримки уряду Японії 25 лікарень у Миколаївській, Київській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Черкаській областях отримають медичне обладнання. Зокрема серед медобладнання — портативні УЗД апарати, дефібрилятори, шприцеві насоси, монітори пацієнтів, генератори тощо. Всього закуплено обладнання на 14 мільйонів гривень.