Африканці є "особливим випадком", коли йдеться про благословіння ЛГБТ — Папа Римський

Папа Римський Франциск на Різдво 2023 року, Ватикан. Getty Images/Antonio Masiello

Папа Римський Франциск заявив, що африканці є "особливим випадком", коли йдеться про благословення ЛГБТ-пар. Інші критики зрозуміють таке рішення, понтифік не боїться розколу Церкви.

Понтифік говорив про це в інтерв'ю італійській газеті La Stampa, передає Reuters.

Африканці є "особливим випадком". Єпископи та багато інших людей на континенті налаштовані опозиційно до гомосексуальності. Але Папа Франциск висловив упевненість, що, крім африканців, інші критики рішення зрозуміють рішення Ватикану про благословення одностатевих пар.

"Ті, хто бурхливо протестує, належать до невеликих ідеологічних груп, — сказав Франциск. — Особливий випадок — африканці: для них гомосексуальність є чимось «поганим» з культурної точки зору, вони не терплять його. Але в цілому я вірю, що поступово всіх заспокоїть дух декларації. Вона спрямована на те, щоб включати, а не розділяти".

Папа Римський додав, що його не турбує ризик відколу консерваторів від Католицької церкви через реформи. Він зауважив, що розмови про розкол завжди ведуться «невеликими групами».

Що відомо дозвіл Папи благословляти одностатеві пари і реакцію на декларацію

Декларація, відома під латинською назвою Fiducia Supplicans (Довіра, що благає), була видана і затверджена доктринальним відділом Ватикану.

З моменту появи цієї декларації Ватикан постійно підкреслює, що благословення не означає схвалення гомосексуальних стосунків і не повинно розглядатися як щось віддалено еквівалентне таїнству шлюбу для гетеросексуальних пар.

Але навіть роз'яснення, зроблене на початку цього місяця доктринальним відділом Ватикану, не вплинуло на єпископів в Африці, де в деяких країнах одностатеві стосунки можуть призвести до тюремного ув'язнення або навіть смертної кари.

Минулого тижня вони опублікували лист, в якому заявили, що груднева декларація викликала "хвилювання в умах багатьох" і не може бути застосована через культурний контекст континенту.

Деякі єпископи у Франції сказали своїм священникам, що вони можуть благословляти окремих представників ЛГБТ-спільноти, але не пари.

Декларація викликала широкі дебати в Церкві, а єпископи в деяких країнах, зокрема в Африці, відмовляються дозволяти своїм священникам виконувати її. Проте 14 січня понтифік захистив історичне рішення церкви.