Південна Корея допоможе Україні відновити водну інфраструктуру

Міністерка навколишнього середовища Кореї Хан Хва-Джин головує на засіданні цільової групи з питань екологічної реформи, Сеул, 29 січня 2024 року. Фото: Міністерство охорони навколишнього середовища Південної Кореї

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України 29 січня повідомило, що Південна Корея допоможе відновити пошкоджену війною водогосподарську інфраструктуру.

Про це йдеться в дописі пресслужби відомства.

Це продовження співпраці, яку на полях СОР28 ухвалили український міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець та міністерка навколишнього середовища Кореї Хан Хва-Джин. Також домовленості — частина програми "Ініціатива миру та солідарності в Україні", яку оголосив президент Кореї Юн Сок Йоль під час свого візиту до Києва у 2023 році. Тоді сторони започаткували ініціативу допомоги Україні у сфері військової підтримки, гуманітарної підтримки та післявоєнного відновлення.

Які об'єкти в Україні допоможе відновити Корея

Міндовкілля спільно з Держводагентством та спеціалістами водного сектору Кореї визначили пілотним проєктом для відбудови Козаровицьку дамбу на Київщині, яка була пошкоджена у перші дні повномасштабного вторгнення та мала оборонне значення для захисту міста Києва.

Вартість робіт оцінили в $14 млн. У відновленні допоможуть дві корейських компанії: K-Water і KOICA. Відновлення дамби дозволить захистити від підтоплення населені пункти на узбережжі річки Ірпінь нижче Київського водосховища.

Також корейські компанії нададуть допомогу у реалізації проєктів:

  • забезпечення водою населення Миколаївщини;
  • реконструкції та капітального ремонту інженерної інфраструктури Управління каналу Дніпро-Донбас;
  • покращення моніторингу якості вод в Україні.

Допомога від Південної Кореї

Офіційний представник президента Республіки Корея торік у липні заявляв, що держава планує передати Україні більше міношукачів та обладнання для розмінування в рамках свого пакета допомоги.

15 липня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль разом із дружиною вперше відвідав Україну. Під час візиту він обговорив із Володимиром Зеленським, зокрема, реалізацію української "формули миру" та підготовку Глобального саміту миру.

29 серпня 2023 року Південна Корея оголосила про фінансову допомогу Україні на наступний рік у розмірі 520 мільярдів вон (394 мільйони доларів).