"Нафтогаз", "Укрпошта" та "Укртрансбезпека" повідомляють про технічні збої. Є інформація про кібератаку

Доповнено

Компанії "Нафтогаз України", "Укрпошта" та Державна служба України з безпеки на транспорті вдень 25 січня повідомили про технічні збої та відсутність доступу до своїх сайтів.

У "Нафтогазі" та ТОВ "Газмережі" при цьому повідомили про масштабну кібератаку на один із дата-центрів.

"Наразі вебсайти та кол-центр не працюють. Про строки відновлення сервісів повідомимо додатково", — йдеться у повідомленні.

В "Укрпошті" не повідомляли про кібератаку, однак повідомили про значний технічний збій.

"Наші спеціалісти активно працюють над усуненням проблеми та відновленням повноцінної роботи, але це може зайняти деякий час. У відділеннях зараз є можливість видавати посилки та приймати платежі. Надання інших послуг відновиться згодом", — зазначили у компанії.

В Укртрансбезпеці своєю чергою повідомили про відсутність доступу до Системи "ШЛЯХ" та офіційного сайту компанії через технічний збій роботи дата центру.

"Технічний відділ вже вирішує проблему. Система відновить роботу в найближчий час", — сказано у повідомленні.

У пресслужбі Держспецзв'язку у коментарі Суспільному повідомили, що компанія "Укрпошта" до CERT-UА не зверталася.

"Наразі фахівці CERT-UA, що функціонує у складі Держспецзв'язку, здійснюють дослідження кіберінциденту в Парковому", — додали у відомстві.

Напередодні, 23 січня, українське хакерське угруповання BO Team зламало великий російський дослідницький центр космічної гідрометеорології "Планета".

Раніше у Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що внаслідок успішних дій "невідомих кіберволонтерів" у Росії стався масштабний збій у роботі одного з найбільших інтернет-провайдерів "Акадо-телеком", послугами якого користується низка російських держструктур.