Президент Чехії: Росія — не слабкий противник, а перед виборами в РФ тиск на фронті посилиться

Президент Чехії Петр Павел. Фото: AP

Президент Чехії Петро Павел заявив, що на війну в Україні потрібно дивитися реалістично, і що Росія не є слабким противником.

Його цитує чеське видання České noviny.

"Росія безумовно не простий і не слабкий противник. Росія поводиться агресивно, неосвічено. Ми маємо спробувати змусити Україну зіграти найкращий результат і за можливості зберегти підтримку демократичного світу", — сказав Павел.

При цьому чеський президент додав, що напередодні президентських виборів у РФ військовий тиск Росії посилиться, оскільки російська влада прагне домогтися великих територіальних завоювань в Україні перед виборчими перегонами.

"Навіть якщо не можна очікувати, що у президента Володимира Путіна з'явиться на виборах серйозний суперник, який може йому загрожувати, йому теж необхідно продемонструвати виборцям рішучість і результат, що принесе Україні більше втрат", — зазначив Павел.

Він додав, що припинення допомоги Україні не покладе край війні, і тому допомогу потрібно продовжувати.

17 березня в Росії пройдуть президентські вибори. Голосування відбудеться не лише на території РФ, а й, всупереч міжнародному праву, на окупованих територіях України.

На початку грудня президент Росії Володимир Путін оголосив, що планує балотуватися на новий президентський термін — уже пʼятий.